Wiedza to potęgi klucz – wiekowa zasada, która ciągle się sprawdza. Dzięki wiedzy korzystniej sobie radzimy w życiu

Niektórzy są głodni wiedzy, mogli by ją pochłaniać o każdej porze. Wiedza przecież mocno wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co istotne. Gdy mamy w sobie wrażliwość, zdobytą przy pomocy wiedzy, to łatwiej odszukać nam właściwe wyjście z wielu różnych sytuacji. Są ludzie, którzy myślą, że nie warto się uczyć czy dowiadywać nowych rzeczy, bo to „mąci w głowie”. To całkowita nieprawda.

w bibliotece

Autor: Kelvin
Źródło: http://www.flickr.com
Są też ludzie twierdzący, że osoby przyswajające nowe wiadomości miewają kłopoty natury emocjonalnej. To jasne, przecież w każdej grupie społecznej, u różnych ludzi, z różnych krajów takie sytuacje mają miejsce. I u ludzi bardzo inteligentnych i nieco bardziej ograniczonych. Być może objawy tego są inne, to jest zależne od charakteru, wychowania, otoczenia i wielu, wielu innych rzeczy, więc nie ma sensu roztrząsać tej kwestii.

Takie gadanie jest po prostu bezsensowne, albowiem książki czyta się, bo się je lubi (dobre propozycje: poradniki psychologiczne na Jest identycznie, gdy idziemy do kina czy do teatru to dlatego, że chcemy obejrzeć coś ciekawego, coś co wzbogaci nasza wiedzę. Są to więc bardzo ważne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto uważa inaczej, z tym nie warto dyskutować. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, choć on od zawsze był na „nie”. Tak długo to robił, aż jego nazwisko zmieniło się na „nie”.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, to obejrzyj także (https://lemans.pl/) inne równie ciekawe witryny, które zawierają nie mniej ważne dane.

To niezobowiązująca metafora, ale tylko pokazująca dokąd prowadzi nas ślepa wiara we własne, bardzo trwale ugruntowane opinie i przesądy. Nie jest to zbytnio obiektywne ani racjonalne, lecz wygłaszane na prawo i lewo.

Dla ludzi jednak, którzy uwielbiają opanowywać nowe rzeczy tacy ludzie też są interesującym materiałem do analizy, na przykład – literatura medyczna. Zamiast ich krytykować warto im się przyjrzeć, dlaczego tacy są, co warunkuje ich postępowanie i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie zdobędziemy w księgarni, tylko obserwacja tutaj odgrywa jakąśsensowną rolę. Tak więc zdobywanie wiedzy to nie tylko książki, lecz także obserwacja, własna empiryczność, ogarnianie życia w całej rozciągłości, wraz z wszystkimi wadami zaletami.