Jadąc za granicę, dobrze jest zaopatrzyć się w tłumacz polsko portugalski.

Znajomość języków obcych w obecnych czasach to już niemal norma a także coś zwyczajnego. Nie ma tak naprawdę osób, które nie potrafiłyby kontaktować się w języku angielskim, a jest też spora grupa ludzi, którzy znają dwa języki lub więcej. Niemniej normą we wszystkich dużych korporacjach stało się to, że rozmawia się w języku ang. oraz zwykle konieczne jest, żeby znać dodatkowo jeszcze jakieś dodatkowe języki.

portugalski

Źródło: pixabay.com

W ostatnich latach bardzo popularne stało się uczenie języków naprawdę egzotycznych. Jeżeli ktokolwiek teraz poszukuje pracy a także patrzy na oferty, to z pewnością nieraz natrafił na oferty, gdzie poszukiwano osoby sprawnie posługującej się przykładowo językiem koreańskim, też często w takich ogłoszeniach pojawia się język chiński czy wietnamski. Te poszukiwania osób posługujących się jakimiś egzotycznymi dialektami są powiązane z tym, że w naszym kraju jest coraz więcej ludzi pochodzących z terenów azjatyckich. To już nie są wyłącznie osoby prowadzące bary z kuchnią koreańską czy wietnamską ewentualnie też studenci. Do naszego kraju przyjeżdża wiele osób będących menadżerami zagranicznych spółek przykładowo z Japonii ewentualnie także z Korei, którzy myślą o postawieniu w naszym państwie fabryki budującej pojazdy, ewentualnie planują wybudować zakład wytwarzający elementy a także podzespoły do tych aut albo planują posiadać dobry punkt komunikacyjny i spedycyjny na całą Europę Wschodnią (a w końcu Polska znajduje się w najkorzystniejszym obszarze. Jednak można zauważyć także to, że nasz kraj stał się państwem, które jest chętnie odwiedzane przez zagranicznych turystów. My sami natomiast chętnie wyjeżdżamy zwłaszcza do krajów basenu Morza Śródziemnego. Częstym miejscem turnusów stały się Chorwacja, Macedonia bądź Czarnogóra.

słownik

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo wyjazdów wakacyjnych organizowanych jest również do Hiszpanii bądź też do Portugalii. Niemniej ze względu na koszt pobytu w tych krajach nie są one tak chętnie wybierane jak te kraje z Półwyspu Bałkańskiego. Powinno uwzględnić, aby udając się do jakiegokolwiek kraju zaopatrzyć się w jakiś, chociażby podstawowy słownik. Jeśli jedziemy do Grecji to zakupmy słowniczek grecko-polski, jeżeli udajemy się do Portugalii, na przykład do Porto, to zaopatrzmy się w tłumacz polsko portugalski. W tych podstawowych słownikach są podane najszerzej używane słowa a także zwroty i są tam takżeniekiedy dodawane opisy ciekawszych miejsc, jakie warto zobaczyć w danym państwie.