Inwestując w przyszłość dziecka dobrze jest poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz równie szybko chłonie wiedzę. Rodzice zwykle starają się spożytkować tę zdolność i od najmłodszych lat inwestują w jego rozwój. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle widząc swoje dzieci, które na palcach jednej ręki mogą policzyć do ośmiu po angielsku.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
W wieku ilu lat dziecko powinno rozpocząć lekcje języka? Cóż, nie uzyskamy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Dzieci mają bowiem czas na stopniowe przyswajanie wiedzy, na początku przede wszystkim w formie zabawy. Od czego więc zacząć? Należy jedynie wpisać w przeglądarce interesującą nas frazę np.: Nauka angielskiego, a ujrzymy bogatą listę ofert. Taka lista też na . Możemy zdecydować się posłać dziecko na zajęcia indywidualne lub prawo gospodarcze warszawa grupowe. Te pierwsze, bezustannie są najczęściej wybieraną formą kursu. Rodzic sam decyduje o dniach, godzinach i miejscu lekcji, a nauka przystosowana jest do dziecięcych oczekiwań i poziomu. W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji można elastycznie zmieniać intensywność, a także w trakcie zmieniać program zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dziecko w pierwszych latach życia nie jest zainteresowane obcym językiem, dobrze jest tę decyzję odłożyć na później. Może powinniśmy obrać inny kierunek i przekonać się czy dziecko nie jest uzdolnione muzycznie? Nauka gry na pianinie rozwieje nasze wątpliwości. Badania mówią, że obcowanie z muzyką od lat najmłodszych, stymuluje rozwój dziecka o zdolnościach matematycznych. Muzyka usprawnia i utrwala proces zapamiętywania, uczy koncentracji, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem (o tym na ).

Szkoły muzyczne często aranżują koncerty, na których dzieci mogą pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, nabierając odwagi w kontaktach z ludźmi. A właśnie na tych cechach rodzicom zależy szczególnie. Na wychowaniu pewnego swej wartości człowieka.