Niedrogie rozwiązania na wyższą moc napędu

Każdy właściciel samochodu pragnie, żeby jego auto było perfekcyjne pod każdym względem. W ostatnim czasie bardzo powszechny stał się chiptuning.

Chiptuning – (zobacz chiptuning) jest tanim sposobem na wyższą moc w dieslu.
dodatki

Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Aby jednakże marzenie o szybszym pojeździe nie zamieniło się w serwisowy koszmar, kierowcy powinni pamiętać o niektórych zasadach. Powiększenie mocy nie powinno być zbyt duże, transformacja programu powinna być wykonana przez profesjonalistę, a auto po przeróbce potrzebuje większej dbałości serwisowej.

Koniecznie przeczytaj ważny wpis na ten temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Polepsz swoje informacje na ten temat.

Jest to zabieg który polega na wyeliminowaniu ze sterownika jednostki napędowej seryjnego projektu i zastąpienie go programem zaopatrzonym przez tunera. Bezproblemowy zabieg jest o tyle skuteczny, że umie całkiem przekształcić charakterystykę poprawiania mocy, zapewnić dużo większą siłę motoru i czasem zoptymalizować wyniki spalania.

bmw e39 tuning

Autor: Michel Curi
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, że BMW to marka sama w sobie, posiadacze często decydują się na ich przeróbkę. Dzięki niej zwiększa się także bezpieczeństwo aktywne na drodze. BMW (zamów części bmw kraków na stronie www.grosel.pl) e39 tuning – (zobacz tuning bmw e39) poprawia moc, co najbardziej przydaje się przy wyprzedzaniu. Przeróbki należy jednak wykonywać mądrze, nie narażając napędu na przesadny trud.
Przeróbka powinna być wykonywana indywidualnie w zależności od aktualnej formy silnika, generowanych parametrów, jego aktualnego potencjału, jakości stosowanego paliwa, jak również specyficznych potrzeb użytkownika.

W wypadku małej sprawności danej jednostki napędowej, czy usterek ukazanych w czasie precyzyjnej oceny obciążeniowej, należy to przywrócić do równowagi, aby przystąpić do tuningu.