Rozporządzenie REACH dbając o ochronę środowiska i zdrowie człowieka dozoruje, rejestruje i analizuje chemikalia używane przez przedsiębiorstwa

REACH to regulacja UE w celu chronienia środowiska czy też stanu zdrowia człowieka przed zagrożeniami, które mogą stanowić materiały syntetyczne. Zarządzenie to również upowszechnia opcjonalne metody diagnozy groźby kreowanych przez substancje chemiczne w celu badań na zwierzętach.

recykling

Rozporządzenie REACH dotyczy wszelkich materiałów chemicznych, jakie tworzyć mogą niebezpieczeństwo. Zarówno używanych w procesach przemysłowych, ale też tych, które mamy na co dzień, takich jak środki piorące czy farby, a także składniki produktów, takich jak ubranie, umeblowanie oraz urządzenia elektroniczne. Wobec tego REACH dotyczy większości przedsiębiorstw w UE.

Nasuwa także to zarządzenie, aby obciążenie odpowiedzialności na należyty sposób użycia i utylizacje materiałów chemicznych leżał na firmach.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa prawo it z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ są na niej dużo niezwykle ciekawych informacji.

Zgodnie z wymogami przedsiębiorstwa powinny posiadać wiedzę i kontrolować zagrożenie związane z surowcami fabrykowanymi oraz wprowadzanymi do obrotu w Unii europejskiej. Muszą także udowodnić, iż surowce chemiczne są bezpiecznie stosowane i poinformować o tym konsumenta. Tymczasem substancje chemiczne tworzące największe ryzyko na rzecz atmosfery i stanu zdrowia muszą być zamienione mniej niebezpiecznymi wymiennikami.

Firmy powinny rejestrować substancje chemiczne i powinny też współpracować z pozostałymi firmami używającymi te same chemikalia. Rozporządzenie REACH ustanawia także metody gromadzenia i weryfikacji informacji dotyczących własności surowców syntetycznych oraz związanych z nimi ryzykami.

Książki prawnicze

Autor: Brian Holland
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiera pisma spisujące chemikalia od przedsiębiorstw stosujących je w fabrykach oraz analizuje je pod kontem wymagań, a Unia Europejska wydaje ocenę pod względem niebezpieczeństwa jakie stwarzają dla środowiska i zdrowia. Zobacz również: lexperts.pl/uslugi/prawo-miedzynarodowe/.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,