W jaki sposób wycenić nieruchomość, by na tym zarobić? Czy jest na to jakiś sposób? Jak postępować?

Niektórym może się wydawać łatwe, żeby sprzedać nieruchomość, lecz w rzeczywistości jednak nie jest to tak łatwe do zrobienia. Pierwszym i najistotniejszym krokiem jest odpowiednia wycena.

Najpierw powinniśmy ocenić sytuację na rynku nieruchomości, gdyż rynek dyktuje nam określone trendy, o jakich trzeba pamiętać i jakie należy brać pod uwagę. Najpierw dobrze jest rozeznać się, za jakie pieniądze ludzie kupują nieruchomości podobne do naszej, ale także za jaką kwotę obecnie takie mieszkania rzeczywiście się sprzedają. Najczęściej jest bowiem w ten sposób, iż cena z ogłoszenia różni się od tej, za którą dom (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie smartvest) został rzeczywiście odsprzedany.

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzić trzeba również otoczenie nieruchomości. Najważniejsze, żeby przyjrzeć się, jakiego rodzaju plusy posiada otoczenie, w którym jest nieruchomość. Mowa tutaj przykładowo o różnorodnych okolicznych sklepikach, aptekach czy przystankach autobusowych, za sprawą których prościej dostać się w każde miejsce. Istotne są też inne kwestie, na przykład dostęp do parkingu, czy osiedle jest spokojne, właściwie oświetlone nocą czy sąsiedzi są mili. W następnym kroku powinniśmy obliczyć nasz wkład w to lokum, to znaczy dobrze byłoby zrobić listę wszelkich naszych prac oraz rzeczy, jakie wykonaliśmy, żeby podnieść wartość nieruchomości. Istotne są tu oczywiście wszelkie remonty, do ich kosztu doliczyć trzeba robociznę, czas oraz nerwy, które straciliśmy, gdy przywracaliśmy do stanu, w jakim obecnie się znajduje.

Kolejna rzecz, przygotujmy mieszkanie do sprzedaży. To znaczy rzec jasna, żeby dobrze ją uprzątnąć, zniwelować brzydkie mankamenty i wykonać konieczne małe prac naprawcze. Niektóre tego typu prace ostatecznie nie wymagają ogromnych nakładów finansowych, nie wymagają również zbyt dużej ilości sił, natomiast mieszkanie w dużym stopniu zyska na wartości. Warto również zadbać, żeby w mieszkaniu ładnie pachniało. Ostatni punkt to ważna rada, czyli trzeba przygotować konkurencyjną ofertę. Niestety, trudno jest przebić się ze swoją propozycją, bo konkurencja na rynku jest spora, warto w związku z tym skorzystać z pomocy fachowców. Jednocześnie, żeby dobrze przeprowadzić procedurę wyceny również dobrze skorzystać z umiejętności i doświadczenia fachowców – wycena mieszkania warszawa, przykładowo wycena nieruchomości w Warszawie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,