Z jakiego powodu wybrać hotelarstwo?

O tym, jak ważne jest właściwe wykształcenie nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Po ukończeniu wyższych studiów dwudziestokilkuletni człowiek umie znacznie więcej, niż po szkole średniej, a dzięki temu ma możliwość znalezienia lepszego stanowiska pracy.

basen w hotelu

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
W niejednej firmie wymagane jest przynajmniej wykształcenie licencjackie na większości stanowisk, a niekiedy trzeba mieć nawet ukończone pełne studia magisterskie. Oczywiście zawodowego doświadczenia nie zastąpi żadna uczelnia, tu będzie się liczyć praca przy odpowiednich projektach, ale baza, jaką jest parę lat spędzonych na uczelni jest niezwykle ważna.

Ale aby dostać się na upragniony kierunek studiów niekiedy potrzeba dużo czasu i pieniędzy poświęcić na przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że się uda. Na licznych kierunkach rekrutacja na studia 2014 jest prowadzona kilku etapowo, a na każdym z nich do pokonania jest spora grupa konkurentów. Na najczęściej wybieranych wydziałach na jedno wolne miejsce startuje nawet kilkunastu chętnych, więc żeby dostać wymarzony indeks potrzeba rzeczywiście dużo pracy, a niekiedy też i szczęścia.

Jednym z cieszących się coraz większą popularnością wydziałów na uczelniach jest hotelarstwo. Polskę jest chętnie odwiedzany przez biznesmenów oraz turystów, którzy jednak oczekują odpowiedniego zaplecza hotelarskiego i gastronomicznego. Wielu ludziom może się wydawać, co może być ciężkiego w kierowaniu hotelem, a tymczasem żeby zostać naprawdę dobrym managerem trzeba wielu lat praktyki i doświadczenia. Jeszcze do niedawna ludzie którzy pracowali w branży hotelarskiej mogli liczyć jedynie na swoją pracę. Od niedawna młodzi ludzie, chcący spróbować swoich sił w tej branży mają trochę prostsze zadanie, gdyż wiele uczelni uruchomiło kierunki związane z hotelarstwem. Na prawie wszystkich hotelarstwo studia to kilka lat wykładów teoretycznych i ćwiczeń na uczelni, ale oprócz tego zawodowe praktyki we wszystkich znanych sieciach hotelowych świata. Dzięki temu wszystkiemu młodzi studenci mogą poznać zasady funkcjonowania hotelu, organizowania codziennych prac i wszystkie inne sprawy, co może być im potrzebne w pracy zawodowej.