Faktycznie warto uczyć się języka obcego, szczególnie angielskiego. To wręcz obowiązek i gwarancja poradzenia sobie w wielu sytuacjach życiowych

Spośród wielu różnych zdolności, które trzeba posiadać obecnie na specjalną uwagę zasługuję znajomość obcego języka. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, iż chodzi przede wszystkim o angielski, ponieważ cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co znaczy, że gdziekolwiek jesteśmy mamy szansę się dogadać.

egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
To międzynarodowy język. Wielu z nas pragnęłoby jednakowoż go znać na lepszym poziomie. Jak to zrobić? Dawniej światowym językiem była łacina, później francuski, dzisiaj jest angielski. Wielu twierdzi, że w przyszłości takim językiem będzie chiński, więc już lepiej w dzisiejszych czasach się go uczyć. Być może tak będzie, aktualnie jednakże bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W naszym kraju znają go zwłaszcza młode osoby, Ci którzy urodzili się już w wolnej Polsce i nie mieli kontaktu z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas język rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), natomiast język angielski to język germański.

Więcej –

książka

Autor: Luke Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o starszych osobach) nie jest w stanie się właściwie go nauczyć, no chyba, że ktoś musi to zrobić, ponieważ konieczny jest on w pracy czy w innej sytuacji. Jak pokazuje rzeczywistość jest to możliwe. Nauka języka obcego, a zwłaszcza angielskiego nie jest tak więc taka uciążliwa, jak się wydaje, najlepiej rozpocząć od własnych metod, uczyć się jak nam najlepiej pasuje, mieć na uwadze o tym, że jeśli chcemy osiągnąć pewne wyniki niezbędna jest regularność. To identycznie, jak w przypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych efektów. Języka bowiem nie da się nauczyć jakby od czasu do czasu.

Należy przyswajać dużą ilość słówek, oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować konwersacje w tym języku. Nie ma to jak mówienie w obcym języku. Dlatego więc ważne jest, żeby posługiwać się tym językiem z innymi osobami. Najlepsze są do tego wyjazdy językowe czy wszelkiego rodzaju obozy – porównaj. Dużo osób istotnie tak się błyskawicznie uczy, gdyż w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy mówić w obcym języku. To dla mózgu ważna informacja, że można, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle trudne i stresujące, jednak jeśli pragniemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są szkolenia konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na dość identycznym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.