Podwyższenie komfortu jazdy poprzez wygłuszenie pojazdu

Wyciszanie stosuje się przede wszystkim po to, by poprawiać powierzchnię akustyczną wewnątrz pojazdu.

Najistotniejszym powodem używania wygłuszenia jest podniesienie komfortu jazdy przez obniżenie szumu rozbrzmiewającego z zewnątrz kabiny auta, w tym szumów powietrza opływającego karoserię, bądź hałasu silnika. Do wygłuszenia samochodu jest możliwość użyć rozmaitych tworzyw.

Najpopularniejsze są maty maty samochodowe hurtownia bitumiczne. Ich wartościami jest mały wydatek, także w pełni stosowne własności izolacji akustycznej. Spotyka się też maty bitumiczne z nawierzchnią aluminiową, jakie są wytrzymałe na znaczną temperaturę i dzięki temu mogą być użytkowane w komorach silników Więcej znajdziecie tutaj (ważna strona).

Na wyciszanie samochodu doskonale nadają się materiały filcowe.

Każdy samochód warto dodatkowo wyciszyć

Autor: Jeremy
Źródło: http://www.flickr.com

Zaleca się je głównie do tłumienia hałasu, gdyż posiadają wspaniałe właściwości łagodzenia dźwięków i redukcji wibracji. Z sukcesem wykorzystywane są głównie na fragmentach takich jak podłoga, czy bagażnik samochodu, używa się ich jednak też w innych miejscach. Maty filcowe posiadają mniejszą od mat bitumicznych zdolność polepszania przestrzeni akustycznej pojazdu. Po zamontowaniu wygłuszenia możemy liczyć na redukcję szumów brzmiących z zewnątrz pojazdu. Nie usłyszymy także specyficznego świstu powietrza przy mijaniu wozów z naprzeciwka. Ograniczenie szumów można zdobyć również poprzez montaż na częściach podłogi auta.

Po zamontowaniu wyciszenia na częściach komory silnika, również ściany grodziowej możemy obniżyć szum napędu, a wygłuszenie bagażnika obniży dźwięk rozbrzmiewający z układu wydechowego. Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj wyciszenie wnętrza pojazdu.

Następne zalety to usztywnienie przestrzeni blach, oraz możliwość wykluczenia przeróżnych szumów docierających z wnętrza auta.
Wyciszanie samochodu także korzystnie oddziałuje na przyjmowanie dźwięku. Będzie on zdecydowanie czystszy, bardziej dynamiczny i precyzyjniej usłyszymy poszczególne tony.niezła strona – więcej treści na ten temat -Warto zauważyć, że montaż ponadplanowego wyciszenia drzwi przednich zezwala osiągnąć czasem lepsze rezultaty aniżeli wymiana przednich głośników. Choć najbardziej odpowiednie wyniki osiągniemy, zestawiając te dwa rozwiązania.