Tuning, przeciwko Chiptuning – czyli, podrasowanie auta na zewnątrz a także od wewnątrz

Każda osoba pragnie, aby jego samochód wspaniale się sprawował i był miły dla oka. W naszym felietonie po opowiadamy Tobie, w jaki sposób tego dokonać za pomocą dwóch sposobów – Tuningowi, czyli podrasowaniu zewnętrznemu, oraz Chiptuningowi – a więc podkręceniu od wewnątrz!

Nasz felieton rozpoczniemy od tuningu, biorąc na tapetę markę Opla Corsę typu B o tuningu Corsy B. Corsa B tuning, to w szczególności wymiana i ulepszenie takich cząstek samochodu, jak chociażby: alufelgi, części fabryczne (to najbardziej często zamienia się jako sama podstawę), hamulce, światła, stylizację ogólnikową, wydechy, zegary, a także jeszcze parę innych rzeczy, rodzaju naklejki, albo akcesoria Tuningowe, rodzaju: flaga do samochodu, folia (zobacz usługi) folia samoprzylepna na lampki, lakier do pomalowania silnika, listki LED, listwy chromowane na autko oraz tak dalej. Warto również napomknąć o fakcie, iż zaistniała również możliwość podrasowania Mocy naszego własnego autka, oraz w tym chwili wkraczamy w rozdział chiptuningu.
busy

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiększenie elektroniczne mocy silnika, przezywane konkretnie „chiptuning”, to radość oraz zwiększone bezpieczeństwo na drodze w pojedynczej rzeczy. Samochodzik poddany Chip tuningowi, bywa bardziej szybki, bardziej sprawny i spala mniej paliwa. Na jakiej rzeczy jednak ten konkretny Chiptuning polega? Już wyjaśniamy! o chiptuningu Robotą chiptuningu bywa wykorzystanie rezerw naszego autka, jakie zostawił wewnątrz niego wytwórca. Bywa to możliwe również w wypadki, gdy nie posiadają one (auta) turbiny.

Bywa to możliwe dzięki tak zwanego „sterownika silnika”, który odpowiada za prace silnika.

Tak samo emocjonujące zagadnienia znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem czyszczenie dpf Warszawa, który jest tutaj.

Chiptuning bywa więc idealny dla osób, którzy dbają o autka – sprawia to, iż mają możliwość osiągnąć bardziej wysokie obroty, wykorzystując całkowity potencjał własnego samochodziku!