Nie lubisz zimy i cięzkich warunków na drodze

Ostatnie kilka lat niezwykle wyraźnie pokazało, iż opony zimowe nie dają sobie rady z intensywnymi opadami śniegu lub też oblodzeniem drogi. Dodatkowo rzeczywistość wyraźnie pokazuje, że jest możliwe się spodziewać, że takie nieprzewidziane warunki atmosferyczne mają szansę się zdarzać rzeczywiście nierzadko.

wnętrze

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
autosocks

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W takim przypadku kierowcom nie zostaje nic innego, tylko przygotować się na takie sytuacje. Kilka lat wstecz najpopularniejsze okazywały się łańcuchy montowane na koła, obecnie ogromnie modne okazują się tzw.autosocks, czyli po prostu w dosłownym tłumaczeniu – skarpety śnieżne. Tak naprawdę ujmując fachowo są to bardzo wysokiej jakości tekstylne nakładki na koła (felgi autec) wytworzone przez fachowców. To właśnie autosocks bardzo dobrze radzą sobie zarówno na śniegu jak również na oblodzonej drodze.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, to koniecznie kliknij tutaj i sprawdź tamto źródło – w tamtym miejscu też zobaczysz dużo cennych informacji.

Bardzo dobrze wypełniają rolę własnych poprzedników, ponieważ zapewniają bardzo dobrą przyczepność w czasie jazdy i podczas hamowania. Wyposażając w nie swoje auto naprawdę nie musisz obawiać się złych warunków na drodze, gdyż dla Ciebie ani jedna droga nie okaże się niedostępna. Należałby poza tym zaznaczyć, iż bardzo dużą ich zaletą jest łatwość montażu i to, że komfort jazdy z nimi zupełnie nie jest mniejszy. No i jasne że ich cena także bywa niebywale atrakcyjna.

Nie obawiaj się więc zimy i sięgnij zdecydowanie po najnowocześniejsze rozwiązania, a sam prędko dostrzeżesz, iż nie straszne są Ci bardzo trudne warunki drogowe. Zupełnie nie musisz bać się zimy, a z takimi nakładkami na pewno i tę porę roku zaczniesz lubisz.