Wybierasz profil studiów? W chwili obecnej jest zapotrzebowanie na agentów celnych oraz logistyków

W tym roku zdajesz maturę i myślisz co dalej zrobić z własnym życiem? Już dziś przeczytaj ten krótki materiał, a z całą pewnością dowiesz się które zawody w tym momencie są modne i w co dobrze jest się zaangażować.

W ostatnim czasie gigantyczną wziętością cieszy się zawód agenta celnego. Mnóstwo ludzi bezsprzecznie myśli o tym co robi i czym się trudni taka osoba. Zasadniczo agent celny jest to osoba, która każdego dnia absorbuje się reprezentowaniem spółek przed różnymi organami celnymi. Nie jest to praca wymagająca, jednak, by zajmować się tym profesjonalnie trzeba pozyskać certyfikat, który stwierdza iż mamy kompletna wiedzę w tym temacie.

logistyka

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo szkół dla dorosłych proponuje jednoroczny agent celny kurs, na jakim nabędziemy odpowiednie kwalifikacje. Jeżeli uda nam się otrzymać tytuł celnika, to naszym kluczowym zadaniem będzie wykonywanie odprawy celnej, kontrolowanie dokumentów, a także sprawdzanie transportowanego towaru. Nie możemy zapomnieć o tym, że aby ukończyć agent celny kurs to będziemy musieli zdać odpowiedni egzamin, jaki potwierdzi nasze kwalifikacje. Tutaj należy podkreślić, że nie jest to profesja dla wszystkich, albowiem jest on czasami niebezpieczny , a także nie cieszy się uznaniem społeczeństwa. Jeśli zrezygnujemy z pierwszej opcji to musimy wstukać w wyszukiwarkę logistyka studia Lublin i przeczytać więcej na ten temat.

Studia te kierowane są szczególnie do osób mających zdolności interpersonalne oraz wysoką kulturę osobistą. Istotna będzie na pewno także łatwość nawiązywania kontaktów, a także umiejętności negocjacji. Jeśli posiadasz te cechy to musisz zastanowić się solidnie nad tym kierunkiem studiów. Na rynku non stop jest zapotrzebowanie na fachmanów z tej branży, albowiem transport ma coraz ważniejszą funkcję w gospodarce. Możesz mieć pewność, iż po ukończeniu tych studiów szybko wyszperasz dobrze płatną pracę.

Nie zastanawiaj się dłużej, tylko wybierz jedną z wyżej wymienionych dróg życiowych. Z pewnością okażesz się nieprześcignionym specjalistą na rynku.