Parę przydatnych wskazówek dla kobiet, jakie zamierzają elegancko i modnie wyglądać.

Nie ma chyba kobiety, jaka nie chciałaby stylowo i elegancko się prezentować. Mogłoby się wydawać, że mając do dyspozycji tak wielkie ilości najróżniejszych ubrań w sklepach nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Jednak w praktyce może to różnie wyglądać, między innymi dlatego, że wiele pań zwyczajnie nie ma świadomości, jak należy komponować ze sobą elementy swojego ubioru. Będzie im się wydawać, że jeżeli wejdą do jakiegoś dobrego sklepu i wyjdą z niego z torbami pełnymi drogiej garderoby, to sprawa będzie rozwiązana. Lecz posiadanie drogich ubrań a umiejętność odpowiedniego ich zestawiania to dwie całkiem różne sprawy, co niestety często zobaczyć można na ulicach naszych miast. Są panie, jakie być może nie popatrzyły w lustro przed wyjściem z domu albo będzie im się wydawać, że i tak prezentują się odpowiednio, jednak prawda jest jednak inna. Zakładają przykładowo muszkieterki czarne do letnich sukienek czy sportowe obuwie do eleganckiej kreacji, i twierdzą że dobrze w tym wyglądają.

sukienka z paskiem

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież moda nie polega wcale na tym, żeby co roku wymieniać część szafy na najmodniejsze kolekcje i wzory. Rzecz jasna obowiązują w niej określone trendy, jakie w pewien sposób będą wpływać na to, co się ubiera, jednak zdecydowanie największą rolę mieć będzie właściwe zestawienie całego ubioru, nie zawsze z drogich części garderoby. Po pierwsze należy zacząć własną przygodę z modą od sprawdzenia sylwetki, jaką się ma. Przez to właśnie można się będzie dowiedzieć, jaki rodzaj ubrań będzie pasował, a jakich powinno się unikać. Niestety niejednokrotnie jest tak, że sukienka z paskiem doskonale prezentująca się na wieszaku po zakupie i przymierzeniu w domu już tak ładnie leżeć nie będzie. Z tego też powodu warto mieć to na uwadze, ponieważ pozwoli to na unikanie wielu niekoniecznie potrzebnych zakupów.

Warto zastanowić się również nad mocnymi i słabszymi stronami własnego wyglądu. Te mocne za pomocą ubioru należy jak najbardziej podkreślać, natomiast słabsze warto rozmaitymi sposobami i sztuczkami w jakiś sposób zamaskować.