Awaria samochodu ciężarowego za granicą – jak sobie z tym poradzić i na jakie koszty musimy się przygotować?

Coraz więcej polskich kierowców decyduje się na jazdę po trasach międzynarodowych, które oferują wysokie i kuszące zarobki. W tym wypadku trzeba się jednakże liczyć z faktem, że każdorazowa awaria samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co warto zwrócić uwagę podczas usterki tira poza granicami kraju?

akt - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Poza granicami Polski usterka nawet tak małej części jak sprzęgło czy chłodnica może stać się problemem trudnym do pokonania. Jesteśmy w obcym kraju, nie znamy tu żadnych godnych polecenia serwisantów, najczęściej też nie znamy obcego języka – co możemy zrobić w takim przypadku? W ostatnich czasach dużo polskich serwisów samochodów ciężarowych rozpoczęło nową opcję, którą stanowi mobilna naprawa samochodów ciężarowych – klik.

Tak samo zajmujące zagadnienia znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeśli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem przyczepy dwuosiowe ceny, który jest tutaj!

Firmy te mają swoje warsztaty serwisujące w państwach europejskich, które są najczęściej odwiedzane przez kierowców z Polski, m.in. we Belgii, Francji i Niemczech. Jeśli jesteśmy klientem takiej firmy możemy do nich zadzwonić w przypadku awarii i w krótkim czasie przyjedzie do nas pomoc drogowa tir, która na miejscu rozpozna i zlikwiduje trudność, a w wypadku większej usterki przetransportuje samochód do pobliskiego serwisu. Istotny jest tutaj fakt, że zajmuje się nami filia wcześniej wypróbowanej przez nas firmy, a więc nie musimy się obawiać o to, że jakiś nieznany serwisant w obcym państwie pogorszy stan techniczny naszego samochodu.

Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na opisywany wątek, to zobacz proponowane www (https://lankamerprzewozy.pl/oferta-przewozu-osob/), które posiadają także informacje na to zagadnienie – kliknij zatem tu.

Poza tym mobilna pomoc drogowa tir – większość napraw wykonuje na drodze, bez konieczności transportowania samochodu do warsztatu. Dzięki temu koszty usługi będą niższe, a jednocześnie problem zostanie rozwiązany w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót do pracy i zapobiegnie powstaniu niekorzystnych opóźnień w dostarczeniu przewożonych towarów.

Każda naprawa samochodów ciężarowych wiąże się z wysokimi kosztami. Nie powinno więc dziwić, że firmy sprzedające mobilne usługi tego rodzaju poza granicami Polski również mają wysokie stawki za wykonanie pracy. W tej sytuacji należy jednakże uwzględnić fakt, że problem jest rozwiązywany w bardzo szybkim czasie – a podczas pracy w spedycji czas odgrywa szczególnie ważną rolę.