Jakie są podstawowe rodzaje dywaników, jakie można używać w samochodach osobowych.

Wielu właścicieli samochodów ma problem, czy kupić do swojego auta dywaniki gumowe czy welurowe. Obie te wersje posiadają swoje wady i zalety, i przed ostatecznym wyborem warto zaznajomić się z nimi, aby potem nie żałować decyzji.

samochód-obrazek

Autor: iStock
Źródło: iStock

W dużym stopniu wybór dywaników będzie uzależniony od pory roku. W lecie na pewno wygodniejsze i rzecz jasna ładniejsze będą dywaniki wykonane z weluru, które można w wielu przypadkach dopasować kolorem do wnętrza auta. Z kolei zimą dużo bardziej sprawdzają się dywaniki gumowe volvo (dywaniki z gumy volvo). Przez to, że nie przepuszczają one wody, to chronią doskonale podłogę auta przed zmoczeniem, jakie w zimowych warunkach nie jest łatwe do wyeliminowania. Są kierowcy, którzy zmieniają dywaniki podobnie jak opony, to znaczy na wiosnę i lato zakładają wersje welurowe, za to w zimie na podłodze ich auta znajdują się dywaniki gumowe mazda – dywaniki gumowe do samochodów mazda. Rozwiązanie tego typu będzie z różnych powodów bardzo praktyczne, lecz ma jeden zasadniczy minus, czyli wymaga kupna dwóch zestawów i konieczności trzymania gdzieś zapasowego.

Jeśli już ktoś się będzie decydował na dany rodzaj dywaników, to następną rzeczą zostanie ich odpowiednie dopasowanie do swojego samochodu. Tu możliwości będą dwie. Albo można będzie zakupić oryginalne dywaniki, dedykowane do konkretnej marki (dywaniki gumowe do samochodów citroen), albo (tutaj) uniwersalne.

Żeby odszukać ciekawe zagadnienia w internecie, to w pierwszej kolejności kliknij w link mieszczący się tu i przejdź dalej (https://www.hurtopony.pl/opony-fulda.html) – zapewne nie będziesz żałować.

Jeśli chodzi o pierwsze wspomniane rozwiązanie, to jego zaletą jest to, że dywaniki są idealnie dopasowane do konkretnego wnętrza i nie trzeba nic docinać albo dopasowywać.

Liczyć się jednak trzeba z tym, że tego typu oryginalne dywaniki gumowe citroen będą kosztowały nieco więcej, niż uniwersalne wzory. Jeżeli będzie o nie chodzić, to najczęściej są sprzedawane w paru typowych rozmiarach, przez co będzie można dopasować je do własnego auta. Czasami potrzebna będzie nieduża korekta rozmiaru, niektóre modele dywaników mają przykładowo możliwość docięcia według wyznaczonych linii. Dobre firmy produkujące dywaniki informują szczegółowo, do jakich marek i modeli samochodów pasuje konkretny produkt, przez co łatwiej jest kupować.