W jaki sposób poradzić sobie z egzaminem na prawo jazdy? Jaki jest na to sposób? Na co koniecznie zwracać uwagę?

Wiele osób pragnie, ażeby zdać egzamin na prawo jazdy. Niestety czasami częste próby nic nie zapewniają, tak więc można szybko się zniechęcić. Co więc zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na zdanie tego egzaminu. Wydaje się, że odpowiedź jest naprawdę logiczna i prosta – po prostu najbardziej korzystnie uczyć się na błędach innych ludzi.

samochód

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Żaden podręcznik do nauki jazdy (choć oczywiście obowiązkowy i bardzo pomocny) tak nie pomoże, jak wypunktowanie tego rodzaju błędów i szczególne zwrócenie na nich swojej koncentracji. Dużo osób oblewa egzamin przez swoją nieuwagę oraz brak skupienia, która oczywiście może wynikać ze stresu. Tak więc zawsze bądźmy uważni, nie dajmy się zaskakiwać, jak trafimy na żółte światło. Jak zbliżamy się na przykład do miejsca z obowiązującą sygnalizacją i włączy się żółte światło, to jak najszybciej powinniśmy zdecydować, czy będziemy stawać, czy jedziemy dalej. Sporo błędów robionych jest na warunkowym skręcie, tak więc jak dostrzegamy zieloną strzałkę, to należy ostrożnie ruszyć. Zapalona strzałka umożliwia warunkowy wjazd za sygnalizator, gdy ją zauważymy nie czekajmy na zachęcający gest ze strony egzaminatora.

Bierność bowiem zostaje zwykle używana jako oznaka niewiedzy. Jak droga jest przejezdna i nie ma pieszych, to możemy ruszać. Dla niektórych jeszcze najgorszą rzeczą są ronda. Niektóre sygnalizatory słabo widać, ale zdecydowanie obowiązują. Wiele niedobrych ocen jest wynikiem wjechania za sygnalizator, na jakim pali się czerwone światło. Na rondach kursanci dość często nie dostrzegają sygnalizatorów ustawionych przed drogą, na jaką chcą wjechać. Kolejne problemy może sprawiać skrzyżowanie z ruchem kierowanym. Trzeba zjechać z niego dość żwawo.

kierowca

Autor: Oleksii Leonov
Źródło: http://www.flickr.com
Egzaminatorzy dość często źle oceniają to, iż kursant może ruszyć, ale robi to tak wolno, iż zmusza innych uczestników ruchu do hamowania, a to oczywiście oznacza wymuszenie pierwszeństwa. No i na koniec, co zrobić, kiedy podjeżdżamy do przejścia dla pieszych? Przede wszystkim powinniśmy je obserwować, a i również zdjąć nogę z gazu. Wiele negatywnych ocen bierze się z braku reakcji kierowcy na zbliżanie się do przejścia dla pieszych. Jak więc widzimy tam pieszego zdejmijmy nogę z gazu, będzie to znaczyć, iż jesteśmy gotowi do zatrzymania auta. No i nie możemy najeżdżać na linie, to dość częsty powód niezdania egzaminu. To parę przykładów i porad, jakie mogą być przydatne, mimo to jak planujemy zdać prawo jazdy książka będzie potrzebna (przykład: zwłaszcza taka, w jakiej znajdują się najbardziej podstawowe, lecz i aktualne informacje odnoszące się do zagadnień drogowych.