W jaki sposób dbać o nasz pojazd, aby wyglądał jak nowy? Wiedzieć należy o paru rzeczach

Dzięki sporej dostępności do środków pielęgnujących samochody nasze auto możemy utrzymać w świetnej kondycji przez dość długi czas.

Tylko woda to będzie za mało, by pozbyć się z karoserii wszystkich zanieczyszczeń. Rozwiązanie jest natomiast banalne, gdyż należy użyć jeszcze szampon. Umyty lakier (zmiana koloru auta wrocław) do tego należy zabezpieczać, do tego celu przeznaczone są różnego rodzaju woski, które tworzą błyszczącą warstwę ochronną. Niektóre z takich wosków są proste w użyciu, ponieważ po wymyciu pojazdu szamponem trzeba po prostu spłukać go rozcieńczonym w wodzie woskiem. Najlepsze car spa gwarantują natomiast środki do różnych części samochodu. Osobną grupę stanowią środki, jakie są odpowiednie do pielęgnacji powierzchni pokrytych lakierem.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Należą do nich mleczka oraz pasty polerskie, za ich sprawą możemy usunąć niewielkie zarysowania i to nie jedynie z lakieru, ale również z powierzchni szyb. Spośród kosmetyków samochodowych nie brakuje preparatów do pielęgnacji felg. Są także środki, jakie są w stanie oponom nadać bardziej świeży wygląd. Oferta środków chemicznych do czyszczenia wnętrza dotyczy głównie chodników, obicia materiałowego, a także tapicerki skórzanej. Są to często środki takie jak płyny oraz pianki. Istnieją także specjalne ściereczki do zmywania brudu, które możemy używać bez żadnej obawy, i to na wszystkie powierzchnie w samochodzie. W przypadku tapicerki skórzanej sporo dostępnych preparatów prócz właściwości czyszczących posiada także możliwości konserwujące oraz regenerujące.

Porównaj –

Środki używane do czyszczenia deski rozdzielczej (kokpitu) pielęgnują i przywracają powierzchniom utracony blask. Posiadają też działanie antystatyczne, co powoduje, że nie pozwalają na osiadanie cząstek kurzu. Inną grupą środków do czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni samochodu są przeróżne powłoki, według niektórych najlepsza jest powłoka kwarcowa. Są one najbardziej trwałe oraz niesamowicie odporne, świetnie chronią konkretne fragmenty samochodu. Tego typu powłoki (zabezpieczenie lakieru) mają trwałość nawet dwa lata, wiec możemy się spodziewać, iż nasz samochód będzie lśniący jak i będzie odporny na zabrudzenia na długi czas – doczytaj.