Tuningowanie auta- powiększ komfort jeżdżenia i moc silnika

Każdy kto posiada własny samochód chce, żeby cechował się on dobrą sterownością, łatwą jazdą jak również niewysokimi wydatkami związanymi z zakupem paliwa. Wybierając auto nie zawsze można pozwolić sobie na auta o tak korzystnych parametrach. Można jednak zainteresować się tuningiem auta, który pomoże nam powiększyć możliwości naszego auta.

tuning

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje tuningowania samochodów. Jeden z nich to tuning mechaniczny, który polega na zmodyfikowaniu wnętrza pojazdu, tak by jazda była bardziej komfortowa i tańsza. Zmienia się układ napędowy, paliwowy jak również podwozie. Dzięki tego typu zmianom możemy powiększyć moc silnika lub maksymalną prędkość. Do takiego rodzaju tuningu należy między innymi wymiana hamulców, skrzyni biegów lub > dalej obniżenie zawieszenia umożliwiające lepsze trzymanie się drogi przez pojazd. Istnieje też tuning elektroniczny, który zmienia oprogramowanie pojazdu, przykładowo coraz chętniej stosowany chiptuning, powodujący zwiększenie mocy silnika.

Oprogramowania najczęściej robione są tak, by pojazd sprawdził się w miejskich przestrzeniach, w niezbyt wysokich prędkościach, niekoniecznie spalając mało paliwa. Producenci zaniżają moc silnika, żeby zapobiec usterkom w pojazdach niewłaściwie eksploatowanych, których właściciele nie zawsze terminowo wymieniają olej lub popsute elementy. Jednak jeżeli dbamy o swój samochód, tego typu forma tuningowania na pewno jest dobrym wyborem.

Więcej informacji –

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy nie interesują nas zabiegi mechaniczne, przykładowo wymiana części lub też elektroniczny chiptuning możemy modyfikować pojazd wizualnie. Tuning optyczny polega na zmienianiu wyglądu zewnętrznego pojazdu, by podnieść komfort jazdy.

Absorbuje Cię opublikowany w tym portalu tekst? Kliknij więc oprócz tego tu oraz zobacz więcej info zaciski hamulcowe na omawiany temat.

Możemy przykładowo wymienić reflektory bądź zamontować felgi. Modyfikowanie samochodu może być wykonywane na wiele sposobów. Jest to też wymienianie liczników, zamontowanie lepszego sprzętu audio w samochodzie lub też dodawanie spojlerów oraz zmiana lakieru.

Więcej –

Każdy zabieg modyfikujący nasz pojazd związany jest niestety z kosztami. Dobrze jest jednak zainwestować czasem pieniądze, aby choć trochę podnieść komfort jazdy autem, szczególnie jeśli planujemy poruszać się nim nie tylko w miejskich warunkach i z niedużą prędkością.