Jakimi sposobami przy pomocy niewielkich pieniędzy można odświeżyć wygląd starszego samochodu.

Auta z biegiem lat zaczynają tracić na swoim wyglądzie, szczególnie jeśli właściciele nie bardzo o nie dbają. Lecz nawet regularne mycie i woskowanie nie zatrzymają blaknięcia od promieni słonecznych i matowienia lakieru pod działaniem zmieniających się warunków pogodowych. Powolne starzenie postępuje również wewnątrz pojazdu, siedzenia się wycierają a intensywnie użytkowane plastiki zaczynają pękać.

chlapacze

Autor: Truck Hardware
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wybrać chlapacze?Oczywiście można pogodzić się z tym wszystkim i nie robić nic, zwłaszcza jeśli samochód należy do starszych, ale można także przy niewielkich nakładach finansowych dać autu nowy wygląd. Będą do tego potrzebne powszechnie dostępne narzędzia i preparaty, i oczywiście sporo wolnego czasu oraz chęci, bo nic się niestety nie zrobi samo.

Ta problematyka jest dla niektórych osób nieco dyskusyjna. Jeśli chcesz poznać inne zdania na analizowane tu zagadnienie, to poznaj więcej na ten temat!

Dużo prac zależeć będzie od stanu technicznego pojazdu, w niektórych sytuacjach ruszanie czegoś będzie po prostu nieopłacalne. W czasie prac odświeżeniowych można także pomyśleć o lekkim tuningu samochodu, błyszczące chromowane akcesoria samochodowe akcesoria samochodowe na pewno mogą mu dodać sporo stylu i uroku.

Belki dachoweNajważniejszą rzeczą, od jakiej należy rozpocząć renowację samochodu, jest odświeżenie lakieru. Da się to stosunkowo prosto i tanio wykonać przy pomocy wiertarki i pasty polerskiej. Koszt takiej operacji nie powinien przekroczyć stu złotych, za to jej efekt będzie nieprzeciętny, bo karoseria będzie po prostu błyszczeć. To samo można zrobić z felgami, po dokładnym umyciu i potraktowaniu odpowiednim preparatem całkowicie inaczej będą wyglądać.

czerwone auto

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli robić się już coś będzie przy kołach, to warto przy okazji zmienić chlapacze, ich koszt duży nie będzie, a nowe również pomogą w poprawieniu wyglądu. Dużo można także poprawić w środku samochodu, tu warto zacząć przede wszystkim od starannego odkurzenia i umycia. Mycie lepiej zlecić profesjonalnej firmie, wyposażonej w odpowiedni sprzęt, ona z pewnością zrobi to dokładniej. Jeśli w tapicerce znajdzie się jakieś pęknięcia lub dziury, to można je albo naprawić je samodzielnie, albo przekazać tę sprawę jakiemuś znajomemu tapicerowi. Warto zwrócić uwagę na nakładki na drzwi