Jeśli nie używasz swojego samochodu zbyt regularnie – sprawdź jakie niebezpieczeństwa mu zagrażają, a będziesz miał możliwość, aby ich uniknąć!

Samochód to niezwykle istotny element codziennego życia. Właściciele aut świetnie wiedzą jak wymagające bywa zachowanie dobrego stanu naszego pojazdu.
Jak troszczyć się o swój pojazd, gdy nie używamy go zbyt regularnie

Peugeot

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli korzystasz ze swojego samochodu rzadko, nie myśl, że taki samochód nie potrzebuje Twojej troski tylko dlatego, że jest schowany w garażu.

Inne, także bardzo interesujące szczegółowe omówienie (blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/2-osiowe) tego tematu znajdziesz tutaj. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie stracisz czasu!

Samochód mało eksploatowany wymaga nawet więcej opieki niż normalnie. Na początku należy nie zapominać o oponach. Gumy, które długo pozostają w bezruchu szybciej zatracają swoje cechy, tj. gubią sztywność czy niesymetrycznie się zużywają. By mieć pewność, że ten los nie czeka naszych opon, należy co najmniej raz w tygodniu przejechać się gdzieś. Prócz opon, musimy zwrócić atencję na olej silnikowy. W nie użytkowanym samochodzie olej szybko traci swoje cechy. Odporniejszy dla nie eksploatowanego auta jest olej mineralny – jednakże trzeba uważać ponieważ nie w każdym samochodzie można go zastosować. Jedyną radą by zatroszczyć się o auto w tej okoliczności jest po prostu częstsza wymiana oleju. Przejechanie się po okolicy uratuje również podzespoły przed rdzewieniem, które może nastąpić w wyniku zbierania się tam wilgoci. Pamiętaj również o wlaniu paliwa do pełna – jeżeli w baku zostanie wolne przestrzeń, to tam również zgromadzi się wilgoć. Na dobitkę samochód należy wywoskować, co obroni karoserię przed korozją. By mieć przekonanie, że wszystko chodzi dobrze wskazane jest branie naszego samochodu na przegląd do warsztatu.


Elementy, które na pewno prędzej czy później będziesz musiał dokupić bądź wymienić na nowe

profesjonalna wymiana opon

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością w pewnym okresie eksploatowania auta trzeba jest zmienić w nim kilka rzeczy na nowe. Prócz wymienionych wyżej rzeczy, dochodzi zmiana filtru paliwa i oleju, świec żarowych, elementów układu hamulcowego. Aby dokładnie wiedzieć jakie części należy wymienić skonsultuj się ze swoim mechanikiem. Wymagane elementy znajdziesz w sklepach internetowych, wpisując w Google odpowiednią frazę dodając markę samochodu, np. „części do Peugeot” bądź bardziej dokładnie np. „amortyzatory”. Niedopilnowanie sprawności naszego auta może sprowadzić zagrożenie na nas samych i innych użytkowników ruchu drogowego. samochód (zweryfikuj u źródła)