Firmy transportowe a serwis samochodów.

Transport drogowy w Polsce rozwinął się z ogromnie intensywnym tempie. Polskie firmy transportują za pomocą tirów i samochodów dostawczych towary w obrębie całej Unii Europejskiej i nie tylko. Zyskowność tego biznesu jest świetna, minusem są niestety często uczęszczane przez tiry drogi, na całe szczęście obowiązują rozporządzenia, które regulują poruszanie się dostawczych pojazdów po drogach.

Transport drogowy ma jedną, najlepszą zaletę, jest po prostu niedrogi. Jest to najtańsza forma eksportu towarów, w związku z tym jest tak entuzjastycznie wybierana przez różnorodne firmy. Firmy przewozowe współpracują na stałe z wieloma kooperantami, zakwalifikować do nich można chociażby serwisy tirów. Przykładowo naprawa naczep to jedna z regularniej wybieranych usług przez firmy transportowe. Wybór odpowiedniej firmy współpracującej w zakresie napraw tego typu jest niesamowicie istotny.

Powinna to być bowiem firma oferująca specjalistyczne usługi, jak i terminowe wykonanie zleceń. Firmy oferujące transport współpracują również z pomocą drogową, która musi znamionować się kilka ważnymi cechami. Taka pomoc drogowa TIR musi być niezawodna. Chcąc zdecydować się na współpracę warto wytypować firmę, która większą część napraw będzie mogła przeprowadzić na miejscu. O ile firma posiada kompetentnych pracowników i specjalistyczny sprzęt, w takiej sytuacji nie ma obaw o to, że naprawa nie będzie wykonana od razu. Jeśli nie ma możliwości zrealizowania naprawy od razu, w takiej sytuacji pojazd musi zostać odholowany do mechanika. Jak wiadomo tir, bądź inny samochód powyżej 3,5 tony musi zostać odholowany specjalnym, przeznaczonym do tego celu pojazdem. Dlatego przed wybraniem odpowiedniej firmy oferującej usługi drogowe warto sprawdzić, czy pojazd ten jest w każdej chwili do użytku, ponieważ często się zdarza, że firmy wynajmują takie pojazdy, wówczas na transport (więcej na ten temat tutaj) trzeba zaczekać, a w takim wypadku traci się kosztowny czas. Profesjonalna firma oferująca naprawę tirów i innych wielkich samochodów to połowa sukcesu każdej firmy oferującej transport (zapraszam tutaj…) funkcjonującej na terenie kraju i poza nim.