Jak ośrodek miejski to wiadomo, że wiele miejsc do parkowania. Jak to się prezentuje obecnie i jak definiujemy takie miejsce postojowe?

Można by przyznać, iż parking jaki jest każdy widzi. No ale każdy dostrzega coś innego. Dla jednego człowieka więc parking będzie miejscem zawsze zbędnym, tak mogą stwierdzić osoby nie posiadające samochodów. Jeśli się z nich nie korzysta to są, chociaż w sumie można sobie poradzić bez nich. Diametralnie inną opinię zaprezentuje człowiek, który posiada samochód i często korzysta z parkingów, zwłaszcza jeżdżąc po mieście i załatwiając wiele spraw. Dla tego typu osoby parking jest niezbędny. Jak jest właściwie z tym parkingiem i czy jesteśmy w stanie podejść do tej tematyki zupełnie bez uprzedzeń? Jasne, że tak!

samochody na parkingu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Parking to najłatwiej rzecz ujmując, określone miejsce do parkowania pojazdów mechanicznych lub pozostałych środków komunikacji.

Nie zwlekaj! Prosimy – naciśnij (http://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-samochodow-specjalnych/) w link i nie czuj żadnych ograniczeń. Stworzyliśmy tam dla Ciebie sporo zajmujących postów.

Wyróżniamy różne formy budowlane, ale najbardziej znany podział to taki na parkingi terenowe oraz parkingi piętrowe, czyli tak zwane garaże wielokondygnacyjne. Jednocześnie, z powodu poziomu posadowienia parkingi możemy podzielić na naziemne i podziemne. Miejsca postojowe na parkingu muszą być dopasowane do rozmiaru i charakterupojazdów, a także uwzględniać sposób parkowania określonego samochodu.

Najczęściej chodzi o samochody osobowe, gdzie pojedyncze stanowiska postojowe mają umiejscowienie prostopadle do jezdni. Na podstawie naszych przepisów budowlanych wymiary minimalne powinny wynosić od dwustu trzydziestu do 500 centymetrów, natomiast przylegająca jezdnia powinna mieć 600 centymetrów szerokości. Takie wymiary są zależne od danego kraju, na przykład w innych krajach spotyka się bardziej znaczne, jak i bardziej skromne parkingi. Są oczywiście także specjalne miejsca do parkowania, na przykład dla niepełnosprawnych. Tego typu stanowiska powinny wynosić od trzystu sześćdziesięciu na pięćset centymetrów. Badania odnoszą się do korzystania z parkingów potrafią zaskoczyć, bo auta w mieście najczęściej spędzają swoje miejsca na parkingu (95 procent czasu), a w użyciu zaś jedynie 5 procent w czasie swojego życia.

Stąd też każde miasto musi prowadzić rozważną i funkcjonalną politykę w tej dziedzinie. Miasta są przeładowane samochodami, przez to są korki, jest coraz mniej parkingów. To rodzi konkretne kłopoty, z jakimi władze wielkich miast muszą sobie poradzić.

Kliknij na odnośnik przyczepki samochodowe lekkie, on przedstawi Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące dane.

To na pewno wyzwanie na najbliższą przyszłość.