Bielsko-Biała nie tylko stolicą turystyczną Beskidu Śląskiego

Bielsko-Biała, miejscowość na pograniczu. Równie niedaleko stąd do Pragi, Wiednia i Ostrawy. Bielsko-Biała jest stolicą rejonu współcześnie znanego jako Podbeskidzie. Nazwa owa lokalnie budzi spory wśród tutejszych mieszkańców, bowiem nie oddaje zawiłej historii.

Z racji swojego położenia u stóp Beskidu Śląskiego miasto to głównie kojarzone jest z wypoczynkiem zimowym.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto myśli o tym mieście jak o ośrodku finansowym, a miasto to z przyczyn bliskości stolic nadaje się na centrum finansowe jak mało które z miast tego regionu. Widać w mieście. Główna ulica miastaulica (dowiedz się więcej)pomina Wiedeń, i nie jest to tylko efekt prześlicznej architektury wzorowanej na Wiedniu z końcówki XIX w., lecz również efekt znacznej ilości banków jakie mają w tej okolicy swoje filie. Jednak aby miasto mogło wykorzystać wspomniane zalety konieczna jest sala konferencyjna Bielsko-Biała (interesujący serwis) oferuje wiele takich miejsc.

Można negocjacje biznesowe prowadzić w sali hotelu pomnącego Cesarza Franciszka czy zdecydować się miejsce z panoramą na łańcuchy górskie. Sale konferencyjne umiejscowione na peryferiach miasta tworzą klimat wygodny dla spokojnych negocjacji biznesowych. Świetnie rozwinięta infrastruktura drogowa jak też kolejowa, bliskość Uniwersytetu Śląskiego i innych uczelni może okazać się dogodnym punktem do prowadzenia sympozjów.

Bielsko-Biała po ukończonej konferencji oferuje gościom niemało atrakcji, przykładowo ściankę wspinaczkową gdzie uczestnicy sympozjum mogą się nieco rozerwać. Entuzjaści czynnego wypoczywania mający ochotę na mały spacer górskimi szlakami mogą po 15-minutowej przejażdżce komunikacją miejską dotrzeć na szlak krajoznawczy i radować się włóczęgą górska.

Natomiast dla tych z uczestników sympozjum jacy ze wszystkich sportów preferują picie piwka Bielsko-Biała ma do zaoferowania także browar miejski, nawiązujący do tradycji piwowarskich, bowiem jak każde odpowiednio stare miasto Bielsko miało swój browar. Natomiast miłośnicy architektury w drodze z konferencji mogą podziwiać secesyjne kamienice w centrum Bielska. Ponoć jest ich zachowanych więcej niż w Krakowie. Wszystko to niewątpliwie pomoże Bielsku stać się w przyszłości znacznym centrum biznesowym.