Zaktualizowana mapa w GPS-ie? Gwarancja udanego podróżowania

Możemy uskarżać się na stan polskich dróg, można mówić, iż „nic nie robią”, wyklinać kolejne rządy, lecz będzie to ewidentnie niesprawiedliwe. Powinniśmy porównać jakość dróg z lat 90. do tych, które mamy obecnie.

Zaszły konkretne zmiany, wiadomo, że przyczyniła się do tego pieniądze z Unii Europejskiej, nie zmienia to jednak faktu, że dofinansowanie na infrastrukturę nie poszły na marne. Dodatkowo, prawie każdy ma GPS, dzięki temu podróżowanie po naszym kraju stało się naprawdę przyjemne. Nie każdy kierowca jednak wie, że by wykorzystać w pełni możliwości tego sprytnego urządzenia, potrzebne są nieodzowne aktualizacje GPS.

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualizacja GPS zagwarantuje nam pełen komfort korzystania z nie tylko polskich dróg, otworem stoi bowiem przed nami cały świat (zobacz – odcinkowy pomiar prędkości). Już teraz zaplanuj przyszły wakacyjny wyjazd własnym autem, jednakże pamiętaj, by zaktualizować swojego GPS-a. Wbrew pozorom nie jest to uciążliwe.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przeczytać kolejne zajmujące wpisy – należy jedynie na tej stronie (https://autolawety.pl/) kliknąć w podany link.

Dostępność internetu powoduje bowiem, iż o nowe mapy jest znacznie łatwiej niż kilka lat temu. Praktycznie wszystkie firmy zapewniają aktualizacje na serwerach. Kiedyś było inaczej – aktualizacje oferowane były na płytach CD czy DVD.

Bursztynowy szlak

Nowy sposób (mapy na serwerach) jest zdecydowanie bardziej korzystny, bardziej nowoczesny i w pełni aktualny. Pojawienie się nowych skrzyżowań oraz dróg na mapie to kwestia błyskawicznej aktualizacji, dodatkowo, najbardziej błyskawicznie na tego typu zmiany reagują polscy producenci map.

Poznaj moje www (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-do-ciezarowek.html). Tam znajdują się tylko najlepszej klasy rzeczy. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, to z chęcią z Tobą porozmawiamy.

Znakomita większość producentów gwarantuje nawigację, jaka jest aktualizowana właśnie przez komputer, stąd bardzo potrzebny jest dostęp do takiego – w dzisiejszych czasach – już bardzo przecież standardowego sprzętu. Wystarczy normalny sprzęt PC z systemem Windows, czasami dopuszczalny jest również system Mac.

Większość firm stosuje taką samą procedurę aktualizacji. Ściągamy ze strony www najnowsze dane, potem logujemy je i instalujemy w pamięci (zobacz – odnośnik). Wiadomym jest więc, iż musimy posiadać komputer z dostępem do internetu, najlepiej ze stałym łączem, gdyż ściąganie danych przez sieć GSM może nas zbyt dużo kosztować, a do tego trwać dosyć długo.

Pamiętajmy, żeby niezmiennie aktualizować dane, będziemy w takim wypadku najlepiej poinformowani, a nasze wypady staną się jak najkorzystniej rozplanowane, bez zbędnych niespodzianek i nieprzyjemności. To gwarancja udanej podróży.