Wypożyczalnia pojazdów – są dodatkowe korzyści wynajęcia oferowane przez wypożyczalnie?

Na czym polega usługa wypożyczenia pojazdu? Czy ogranicza się to zaledwie do wydania pojazdu, przyjęcia kaucji i, przy oddawaniu auta, skontrolowaniu czy nie pojawiły się żadne uszkodzenia, czy paliwo jest uzupełnione, a w środku posprzątane?

samochód

Autor: Matthew Bellemare
Źródło: http://www.flickr.com
Rywalizacja na rynku wypożyczalni pojazdów staje się coraz bardziej zacięta. Otwartych zostąło sporo firm, a to powoduje, że oferty rywalizujących ze sobą wypożyczalni, są jeszcze bardziej atrakcyjne, niż były kilka lat temu. Poniżej spróbuję nakreślić kilka najciekawszych ofert.

Interesującą propozycją dla klientów, dla których wypożyczalnia samochodów (tutaj zapoznasz się z ofertą) jest powszechnym miejscem wizyt, jest opcja tzw. One Way. Jej przesłanką jest myśl, że nie każdy kto wypożycza samochód, będzie chciał go aby odbyć podróż w dwie strony. Nieraz chodzi o to, żeby dostać się wyłącznie z punktu A do punktu B, lub dojechać do punktu B i w najbliższej jego okolicy korzystać z najętego pojazdu. Dzieje się tak w razie zakupu lotu samolotem do innego miasta, niż nasze. Możemy wówczas wziąć samochód (odnośnik) w wypożyczalni na lotnisku i zwrócić w innej wypożyczalni, np. w naszej najbliższej okolicy.

Kolejną interesującą propozycją, którą na pewno zainteresowane będą firmy, jest wypożyczenie samochodu specjalnie pod własne potrzeby, np. dostosowane do charakteru własnego interesu. Są wypożyczalnie, które za nas kupią pojazd, specjalnie dopasowany do potrzeb wynajmującej firmy, a potem nam go pożyczą. Oferują także oklejenie auta w reklamę naszej firmy, czy założenie instalacji GPS monitorującej lokalizację auta, czy jego zużycie paliwa.

Jako klient indywidualny, również możemy mieć jakieś niestandardowe wymagania dotyczące wypożyczanego auta. Możemy podróżować z dzieckiem, które wymaga zainstalowanego fotelika. Możemy jechać całą rodziną do kurortu narciarskiego i chcielibyśmy zabrać ze sobą sprzęt narciarski. Możemy także chcieć pojechać w góry z rowerami. Otóż co niektóre wypożyczalnie mają w swojej ofercie właśnie takie dodatkowe wyposażenie, jak fotelik czy siedzisko dla dziecka, łańcuchy śniegowe, bagażnik na narty czy rower, jak również nawigacja gps, a nawet telefon komórkowy.

Jak widać, oferty są coraz bardziej rozwinięte- każdy, zarówno klient biznesowy wynajmujący całą flotę samochodów, jak i klient indywidualny, znajdzie coś dla siebie.