Postaw na markę – dbaj o stan akumulatora

Na nieefektywnie działającym akumulatorze samochód długo nie podziała. Sukcesu nie zagwarantuje sam zakup energetycznego bodźca elektrycznego w pojeździe. Tylko właściciel troszczący się regularnie o auto i który będzie chciał maksymalnie skutecznie wykorzystać swój akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.

Jeśli utożsamiamy mózgi samochodów z silnikami, niebagatelną rolę w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

efektywnym działaniu pojazdu odgrywają akumulatory samochodowe (akumulatory do auta). Zbierają one energię w postaci elektrycznej i gromadzą ją, ale w postaci chemicznej. W używanych na co dzień pojazdach montuje się egzemplarze z ołowiu. Ciężki metal występuje w akumulatorach pojazdów w różnych konfiguracjach: m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. Większość tych akumulatorów wymaga uzupełniania wodą, wyjątkiem od tej zasady są akumulatory z komponentami srebra i wapnia.

W standardowych wersjach aut akumulator (zamówisz pod tym linkiem sklep z akumulatorami Warszawa) jest połączeniem szeregowym sześciu takich samych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w zamkniętych przedziałach urządzenia zwanymi celami. Splot sześciu ogniw to moc około 12 woltów. W przypadku masywniejszych pojazdów – np. ciężarowych – łączna moc oscyluje na poziomie 24 woltów.

Parametry akumulatorów w autach wyznaczają dwie ważne dla akumulatora liczby. Pierwszą kluczową wartością jest ilość energii elektrycznej, którą akumulator (http://www.akumulator24.com.pl/) może dostarczyć.

Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków jej poboru. Mierzymy ten wskaźnik w amperogodzinach. Prąd rozruchu, zwany prądem pobierczym zimna, mierzony jest w amperach i stanowi drugi wskaźnik maszyny. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory o wyższym wskaźniku rozruchu, w przeciwieństwie do zapłonu iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach właściwy dobór napędu. O ile w przypadku aparatów mamy wybór: baterie alkaliczne czy akumulatorowe, to w samochodach też warto postawić na sprawdzonych, uznanych producentów. Internauci na motoryzacyjnych portalach sieci uznają akumulatora Bosch za świetny produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z marką idą oczywiście koszty, stąd też co oszczędni poszukają dobrych, ale tańszych firm. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz w tym miejscu: baterie do samochodu.