Renowacja samochodu – pasty, lakiery – w jaki sposób robić to dobrze?

Nowiutki samochód wyruszający prosto z salonu dealera, jest godny podziwu, pozbawiony rys i doskonały. Niestety, w toku eksploatacji auta, zawsze na jego karoserii pojawią się niewielkie uszkodzenia. Staje się tak z tej przyczyny, że lakier każdego samochodu w czasie eksploatacji jest poddawany ciągłej obróbce ściernej, której z reguły w żaden sposób nie można zapobiec.

czerwony samochód marki ford

Autor: vivek jena
Źródło: http://www.flickr.com
Teraźniejsze lakiery nie należą do najtrwalszych, a przede wszystkim, jeśli chodzi o lakiery metaliczne.

Jeżeli niniejszy wpis Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tu i przekonaj się, co przeczytasz w tekście. On także jest wartościowy.

Należy więc stosować nagminnie właściwe kosmetyki samochodowe, by wygląd naszego samochodu zawsze był idealny. Do właściwych kosmetyków zalicza się między innymi pasty polerskie do lakieru. Rysy na lakierze wynikną przy wielu okazjach, nawet najbardziej niewinnie wyglądających. Nawet bez udziału osób są tworzone zarysowania, na przykład drobne ryski i otworki wywołane odrobinami które wyskakują spod kół samochodu podczas jazdy. Polerując auto na automatycznej myjni, narażamy nawierzchnię na skazy, podobnie jak umieszczając auto na odkrytym parkingu w trakcie gradu. Właściwe pasty polerskie, częstokroć nazywane są odnowicieli lakieru. Zapraszamy do poczytania – środki do czyszczenia samochodu.

opona samochodowa

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle aktywne pasty polerskie zamykają w swoim składzie lekkie mleczko, pigmenty farbujące, czy też wosk do pielęgnacji lakieru.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego tematu na tym artykule? W takim razie namawiamy do nowych – kliknij w źródło producent przyczep samochodowych i przenieś się na analogiczną stronę.

Jeśli nabywamy koloryzowaną pastę polerską winniśmy dostosować ją do koloru naszego lakieru samochodowego. Siedzenia w aucie, przede wszystkim fotel kierującego narażony jest na zużycie połączone z częstym wsiadaniem i wysiadaniem a co za tym idzie stałym tarciem odzieniem o skórę samochodową. Takie zniszczenie jest oczywistą sprawą i przejawia się tym, że skóra na siedzeniu jest przesuszona oraz wypłowiała. Często są widoczne na niej zaginania i lekkie zniszczenia, przede wszystkim w sąsiedztwie miejsc zszycia. Sklepy oferują obszerny wachlarz specyfików do impregnacji, oraz czyszczenia tapicerki skórzanej, jakich normalne aplikowanie sprawi, że skóra w samochodzie będzie długo wyglądała jak nowa, również pozwoli na przedłużenie jej używalności. Więcej o produktach tego typu – klik.