Wózki widłowe a przegląd

Trudno wyobrazić sobie sprawną pracę na zapleczu sklepu bez wózka widłowego „na chodzie”. Zdejmowanie towarów liczonych w tysiącach to chleb powszedni dla magazynierów i wykwalifikowanej kadry z dokumentami na wózki widłowe. Uszkodzenie wózka, przy braku zamiennika lub kolejnego „widlaka” może sprowadzić się do sparaliżowania pracy. Co należy wtedy zrobić, by doprowadzić wózek z powrotem w stan używalności?

Serwisy oferują szeroki asortyment części do wózków (dodatkowe informacje) widłowych, zarazem nowych, jak i używanych zamienników. Z reparacją jest podobnie jak w przypadku każdej innej maszyny: samochodu, czy ciężarówki. Wózki widłowe dysponują okresem gwarancji, lecz faktyczny stan zużycia poszczególnych komponentów nie następuje równomiernie. Z reguły objawy słabości „widlaka” dają się zauważyć wcześniej, nieważne czy usterka dotyczy silnika, zawieszenia, czy podnośnika .

Regały magazynowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Wyznacznikiem oszczędności i działania naprawczego na czas jest reperowanie usterki „metodą złotej rączki”. Zdarza się, że serwisy nie testują uprzednio reperowanych wózków widłowych i paletowych. Sprawdzonego usługodawcę w zakresie naprawy poznamy właśnie przez atestowanie próbne oddanych wózków. Nie samym przeglądem zajmuje się serwis naprawczy – lepie dopłacić do usługi, umożliwiającej odżycie napędu, konserwację maszyny, czy ustawienie przekładni. Prawidłowe ustawienie baterii akumulatora, dogranie elektroniki i kokpitu i wymiana ogumienia to kolejne z usług rzetelnego i profesjonalnego serwisu naprawczego części do wózków widłowych. Poznań, Śląsk, Trójmiasto – w dużych ośrodkach znajdziemy bogatą mozaikę ofert serwisowych pod konkretne marki wózków widłowych (Toyota, Lebher, Cat, Volvo).

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj drążki drewniane cena inne tego typu materiały – one też są warte zainteresowania.

Sprawdzona i profesjonalna naprawa wózków widłowych oznacza wysokie koszty doinwestowania w serwis, od najmniejszych części poczynając. Uszczelki zaworowe to cena blisko siedemdziesięciu złotych, około 700 złotych trzeba wydać na aparat zapłonowy, a silnik do wózka z udźwigiem kilku ton to wydatek 1200 złotych. Zważywszy, że wózek widłowy to maszyna złożona z wielu części nie trzeba sugerować ile kosztowałaby naprawa każdej z osobna. Dlatego też poleca się przekazywanie wózków widłowych, co pewien czas, do przeglądu technicznego.