Najchętniej kupowane protezy kończyn górnych oraz dolnych nie do odróżnienia

Protezy starej generacji kojarzone były niegdyś z nieudolną i niewygodną kopią utraconej ręki czy nogi. Obecnie, dzięki postępowi medycyny, sztuka wytwarzania protez zrobiła wielki krok naprzód.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie stosowane protezy kończyn górnych i dolnych są wykonane z dużą precyzją, są pokryte materiałem mającym imitować ludzką skórę, a do tego potrafią się zginać dokładnie tak, jak żywa kończyna. Każda z protez jest wykonywana na specjalną prośbę klienta i jest dostosowana do jego indywidualnych wymagań. Żeby proteza nogi lub ręki wyglądała znacznie bardziej wiarygodnie, dopasowuje się nawet odcień pokrycia wierzchniego, który będzie pasować do pigmentu skóry zamawiającego.

Wygoda jest najważniejsza

Materiały z jakich tworzone są sztuczne kończyny są, z uwagi na swoją wytrzymałość, używane są w lotach w kosmos. Z wykorzystaniem tytanu, włókien węglowych czy aluminium lotniczego można stworzyć wygodne protezy kończyn dolnych. To bardzo ważne cechy, jakie powinna posiadać sztuczna kończyna, aby pozwolić na wygodne funkcjonowanie.

Poza tym w punkcie mocowania, sztuczna kończyna jest wypełniona indywidualnie dopasowanym odlewem silikonowym, tak żeby mocowanie było wygodne, a skóra mogła oddychać. (Zobacz też piaskowanie (zapoznaj się z cenom zestaw do piaskowania karchersklep.techkar.pl) zębów wrocław) Dzięki rozwiązaniom technologicznym amortyzującym wstrząsy i silne odbicia, stosując współczesne protezy możliwe jest również uprawianie części dyscyplin sportowych. Innego typu protezy w sklepie .

Przyszłość protetyki

W celu rozwinięcia dostępnych w sprzedaży technologii, dokładnie bada się specyfikę tworzyw i ich przydatność w przemyśle protetycznym. Już na dzień dzisiejszy produkuje się bardziej zaawansowane protezy, poruszane w pewnym stopniu za pomocą nerwów uszkodzonej kończyny Profesjonaliści w zakresie protetyki twierdzą jednak, że już za niedługi czas sztuczne kończyny będzie można precyzyjnie poruszać za pomocą myśli, a prawdopodobnym będzie także przywrócenie zmysłu dotyku. Tego rodzaju kończyna ma również bardzo dokładnie przypominać żywą. Polecamy protetyka.

Bioniczne sztuczne kończyny, bo o nich mowa, są obecnie bardzo kosztowne. Prawdopodobne jednak, że ewolucja technologii pozwoli ograniczyć w przyszłości koszt produkcji, a na taką protezę będzie mógł sobie pozwolić każdy kto jej potrzebuje. Więcej na

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,