Ponadnormatywne eksploatowanie się opon oraz elementów tocznych kół to wynik niewyważenia kół.

Sezon zimowy już faktycznie kończy się. W warsztatach samochodowych należy przygotować się do zbliżającego się czasu wiosennego. Pewna ilość warsztatów oferuje promocje przeglądów pojazdu po sezonie zimowym – mycie podwozi od wszędobylskiej soli, przegląd obwodów hamulcowych a także serwisowanie ogumienia z zimowych na letnie.

imadło

Autor: WORX
Źródło: WORX

Spostrzeżono że polscy użytkownicy zaczynają regularnie odwiedzać serwisy wulkanizacyjne z zamiarem wymiany opon w następujących po sobie okresach: jesiennym i wiosennym. Wymiana powyższa gwarantuje większe bezpieczeństwo na szosach, a także wyższy komfort odbywania podróży. W każdym zakładzie wulkanizacyjnym znajduje się wyważarka do kół, służąca do poprawnego wyważania kół w aucie. Czytaj : wyważarka do kół – najlepsza oferta!

Podczas normalnego eksploatowania, obręcze kół zużywają się, co powoduje nierównomierne przemieszczanie się pojazdu w stosunku do osi jezdni, lub zwiększony poziom głośności przy przekraczaniu prędkości. Nawet nowe felgi (zobacz kalkulator ET felgi) potrzebują wyważenia, gdyż mogą powodować nierówną jazdę oraz powodować zagrożenie dla ruchu samochodów. Czasem bywa, że przy nieprawidłowo wyważonych kołach samochód sam skręca w jedną stronę, co może doprowadzić do kolizji drogowej. Wyważanie felg polega w popularnym tłumaczeniu na zamontowaniu do nich, ołowianych obciążników, aby uzyskały równomierną wagę, co spowoduje wyrównanie się toru jazdy. Wyważanie wykonuje się po to, by obracające się koło nie powodowało wibracji, które są potem przenoszone na pozostałe elementy pojazdu.

solidne imadło obrotowe

Źródło: http://www.dowarsztatu.com/

Niewyważenie kół jest przyczyną zwiększonego zużycia ogumienia, zespołów tocznych i elementów układu kierowniczego oraz podzespołów zawieszenia. Powoduje także zmniejszenie przyczepności kół do powierzchni jezdni, pogorszenie skuteczności hamowania oraz sterowalności i płynności ruchu pojazdu. Pomimo coraz większego rozwoju techniki motoryzacyjnej, narzędzia ręczne wciąż należą do podstawowego wyposażenia wielu stanowisk pracy. Do najpowszechniej stosowanych narzędzi tradycyjnych zaliczamy: młotki, kleszcze, wkrętaki, pilniki, piły ręczne, imadło obrotowe, siekiery. Każde z narzędzi ręcznych wymienionych wyżej posiada odrębne cechy i właściwości, które należy wziąć pod uwagę w trakcie doboru narzędzi do określonej czynności.

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (https://www.hurtopony.pl/opony-firestone.html) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Imadło obrotowe służy do mocowania przedmiotów poddawanych przeróbce ręcznej lub mechanicznej.