Konieczny obowiązek wobec urzędów skarbowych

Pierwsze kilka miesięcy roku to czas, gdy w zasadzie wszyscy pracujący myślą o rozliczeniu z urzędem podatkowym. Ostateczny termin na złożenie zeznania podatkowego kończy się z końcem kwietnia, jeżeli jednak będzie to dzień niepracujący, to przesuwa się na drugiego maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za opóźnienie w wysłaniu zeznania grożą poważne konsekwencje, tak więc nie należy się z tym spóźniać.
read more

Pierwsze miesiące roku to okres, kiedy praktycznie wszyscy pracujący myślą o rozliczeniu z urzędem podatkowym. Termin złożenia zeznania podatkowego mija w ostatnim dniu kwietnia, jeżeli jednak jest to dzień wolny od pracy, to przesuwa się na początek maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za opóźnienie w wysłaniu zeznania grożą dość poważne konsekwencje, tak więc nie warto się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy nawet proponują taką opcję, aby złożyć zeznanie w jakiś sposób wypełnione, a później zrobić korektę, lecz tak naprawdę najlepszym wyjściem jest zdążenie z terminem. Szczególnie że czasu na to jest dostatecznie dużo, cztery miesiące wystarczyć powinny nawet dużym maruderom na dokończenie sprawy. Jeżeli ktoś nie chce lub nie będzie umiał samemu zająć się wypełnieniem deklaracji, to może skorzystać z pomocy profesjonalnych biur rachunkowych i księgowych – za ich pomocą pit za 2014 zostanie wypełniony szybko, bez błędów i w sumie za niewygórowaną opłatę – https://www.pitax.pl/.
Jeśli nie będzie się korzystać z jakiś skomplikowanych odliczeń, to w praktyce z policzeniem zeznania powinna sobie poradzić większość osób. Instrukcje dostarczane do zeznań są precyzyjnie zredagowane, i naprawdę powinno wystarczyć je tylko dokładnie czytać, żeby wszystko prawidłowo powypełniać – sprawdź sam https://www.pitax.pl/pity/. Dla osób zatrudnionych na etacie podstawą są pity wysłane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

firmę, w której pracują – należy kwoty z nich przepisać we właściwe miejsca i jedna część zostanie wyjaśniona.

Osoby posiadające firmę muszą dodatkowo wypełnić część związaną z przychodami w firmie, ale przy dobrze prowadzonej księgowości również nie powinno być z tym większych problemów. W dalszej części zeznania należy uzupełnić dane o zapłaconych składkach na ubezpieczenia w ZUS, policzyć należny podatek i jeśli będzie się korzystać z jakiś ulg, to uzupełnić odpowiedni formularz, gdzie wykazuje się to wszystko. Obliczone zeznanie podatkowe musi być wysłane jeszcze w kwietniu, za opóźnienia grożą poważne kary tak więc nie powinno się zapomnieć o tym.