Niezawodna i bardzo solidna – firma Hyundai. Tak wygląda historia tej firmy, jak wygląda w dzisiejszych czasach?

Początki przedsiębiorstwa Hyundai zaczynają się już 1947 roku. Firma została założona przez Chung Ju-Younga, choć przede wszystkim był to koncern budowlany działający pod nazwą Hyundai Engeenering and Construction.
read more

Pierwsze kroki firmy Hyundai znane są już 1947 roku. Firma została założona przez Chung Ju-Younga, choć najpierw był to koncern budowlany o nazwie Hyundai Engeenering and Construction.

salon hyundai wrocław

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Serwis wózków widłowych

Autor: Bob Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Na dawne czasy był to największy koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 powołano spółkę Hyundai Motor Company, której najistotniejszym powodem działalności stała się produkcja aut.
W przedsiębiorstwie Hyundai zdawano sobie sprawę, że jedynie wspólna praca (zobacz praca fizyczna) z dobrym partnerem pozwala na błyskawiczne pojawienie się na rozległym rynku motoryzacyjnym. Z tego więc powodu, błyskawicznie, bo już w drugim roku prosperowania firmy zorganizowano współpracę z Fordem. Pierwszym samochodem stworzonym przez firmę Hyundai był model Cortina. Wspólna praca była dobra, bo dotrwała aż do 1985 roku. W tym samym czasie przez ten czas, Hyundai pracował nad swoim modelem. Efekty były natychmiastowe, bo już w 1974 roku w czasie targów samochodów w Turynie ujawniono pierwszy samodzielny samochód – Hyundai Pony.
Na Stary Kontynent Hyundai wkraczał niezbyt szybko. Pierwszy raz na starym kontynencie ujawniono Hyundaia w czasie wystawy motoryzacyjnej w Brukseli w 1989 roku. Z kolei już na koniec tego roku, w Belgii i Holandii pokazały się pierwsze przedstawicielstwa Hyundaia. Pomimo tego dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął bardziej energicznie zjednywać sobie Europę. Dalsze sytuacje wydarzyły się już w mgnieniu oka, bo już w 1995 roku Europa stała się ogromnym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na początku tej dekady do najistotniejszych importerów zalicza się Stany zjednoczone, Kanadę, ale i Polskę. Nieprzypadkowo w Polsce można zaobserwować wiele salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.
Obecnie marka Hyundai ma już zapewnionąpozycję na rynku samochodów.

Koreańska marka stawia jednak nie tylko na wielkość sprzedaży. Stale rozwija i dokonuje innowacji nad tworzoną gamę samochodów, w jej asortymencie znajdziemy auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze.

Przeczytaj ten interesujący tekst a jeżeli fascynuje Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej (http://hurtopony.pl/) – znajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Hyundai ulepsza także własne modele pod względem bezawaryjności.