Tuning wozów – warto czy raczej nie warto?

Tuning auta dla wielu pozostaje zagadką. Kojarzy nam się z młodzieżowymi programami TV, w których ze starych samochodów tworzono niezwykle oryginalnie prezentujące się czterokołowce.
read more

Tuning wozu dla wielu pozostaje sekretem. Kojarzy nam się z młodzieżowymi programami TV, gdzie ze starych samochodów tworzono bardzo oryginalnie prezentujące się wozy.

tuningowane

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
I nawet jeśli właścicieli czterokołowców nie odstrasza wizja posiadania nico wyróżniającego się na polskich ulicach pojazdu, to odstraszające zdają się być koszty przeprowadzenia owej metamorfozy pojazdu. Jednak z tuningiem pojazdów nie jest tak, jak się powszechnie mniema. Dzięki niemu możemy nie tylko odnowić własny samochód, ale także całkowicie odmienić jego wygląd oraz odrestaurować mechanikę. Tuningowane auto (Sprawdź Max-Trade: narzędzia ręczne) może stać się luksusowo wyglądającym pojazdem. A wszystko to za o wiele mniej, aniżeli uiścilibyśmy za podobną jego charakterystykę, jeślibyśmy kupowali samochód u producenta.

Brzmi ciekawie, nieprawdaż? Przyjrzyjmy się więc tuningowi samochodów i sprawdźmy, co oraz za jaką opłatę dzięki niemu będziemy mogli uzyskać. Jednym z mitów, którym „żywią się” właściciele wozów, jest ten, iż tuning pojazdów jest drogi. Oczywiście bywa. Jednak z reguły nie jest. Co to oznacza? To czy tuningowanie pojazdu będzie bardziej kosztowne od kupna nowego czterokołowca, zależy od tego, na jakie części i w jakim przedziale cenowym się zdecydujemy. Jak jak pokazuje praktyka tuningowanie starszych wozów będzie tańsze, aniżeli tych, które aktualnie wyjeżdżają z salonów.

Co więcej, mnóstwo aut do roku 2 000, charakteryzuje się lepszymi komponentami, zarówno jeżeli idzie o ich mechanikę, jak też blachy — dzięki czemu prognozuje się ich dłuższą żywotność, niż wozów produkowanych dzisiaj. I nieoczekiwanie wszystko składa się w całość. Albowiem zadziwiająco krótki okres gwarancyjny — najwyżej 5 — którą wydają na nowe czterokołowce, przestaje zdumiewać